Falken

Top 6Falken

Falkeni kaubamärk oli loodud 1983-ndal aastal ettevõtte Ohtsu Tire and Rubber poolt. 2003-ndal aastal oli ettevõte ostetud Sumitomo Rubber Industries poolt (Sumitomo on kuuendal kohal maailmas rehvide tootmise valdkonnas), mis moodustas eraldi äriüksuse, Falken rehvide tootmiseks.

Esialgselt tarniti Falken’i rehve ainult Jaapani turule, kuid muutes nõutud ning vallutades tarbijate usaldust jaapani turul, hakkas ettevõtte tarnima tooteid ka teistesse riikidesse. Rehvide kõrge hinnangu ja usaldusväärsuse taseme näitajaks on fakt, et selliseid tuntud automargid, nagu Suzuki, Subaru, Daihatsu valivad Falken’i rehve originaalse komplektatsiooni jaoks.

Samuti on Falken’i rehvide üheks populaarsuse põhjuseks on mitmetest võidusõitudest osavõtt ning võistluste võitmine, millest kuulsaimaks on Le Mans võidusõidud.

Ettevõtte filosoofia:

Kasutada tehnoloogiaid, mis on kooskõlas inimeste ning ümbritseva keskkonnaga. See filosoofia põhineb mitmel põhimõttel:

  • kõrgkvaliteetsete rehvide loomine kõrge säästlikkusega;
  • tarbija poolt nõutud toodete tootmine ja müük;
  • minimaalne mõju ümbritsevale keskkonnale;
  • paindlikkus ja avatus suhtluses tarbijatega, Falken’i toodete pideva täiustamise eesmärgil.

Falken’i toodang

Falken’i rehvid on parim valik nende jaoks, kes armastab kiirust!

Ettevõtte Falken peamiseks tegevusalaks on suure kiiruse jaoks mõeldud rehvide tootmine, mis on suurepäraste omadustega erinevatel ilmastikutingimustel. Tänaseks päevaks on kaubavalikus rehvid ökonoomklassi sedaanide, luks klassi autode, nelikveoga linnaautode ja maasturite jaoks. Falken’i rehvid saavutasid kõrget autoriteeti streetracerite ja autotuunerite seas tänu on silmapaistvatele näitajatele ning täiuslikule disainile.

Ettevõtte disainerid ja insenerid töötavad pidevalt selle kallal, et Falken’i rehvid erineksid selliste kõrgete näitajate poolest, nagu maksimaalne stabiilsus pidurdamisel ning pööramisel suurel kiirusel, kiire ja täpne reaktsioon rooli pööramisel, ohutus märgadel ja libedatel pindadel, madal müra tase ning sujuv liikumine. Iga konveierilt naasunud rehv läbib kvaliteedikontrolli kaasaegsete elektroonsete süsteemide abil, mis garanteerib Falken’i rehvide ohutuse ja usaldusväärsuse

Ettevõtte ajalugu

1983
Falken’i loomine jaapani ettevõtte Ohtsu Tire and Rubber poolt. Toodetud on esimesed Falken’i rehvid - FK06C/FK07A originaalse disainiga agressiivse juhtimisstiili jaoks.

1985
Falken’i rehvid eksporditakse Saksamaalt välja

1990
Edasise arengu jaoks moodustatakse ettevõte Falken Tire. Ettevõtte toodangu edandamiseks Ameerika Ühendriikide turgudele, luuakse Falken’i isiklik Filiaal USA-s.

1995
Alustati kõrgkvaliteetsete rehvide - GRß FK451 müügiga, mis olid väljatöötatud spetsiaalselt võidusõitude jaoks.

1996
Teostatakse rehvide ZIEX ZE502 müük täiustatud protektori mustriga. Antud rehvide väljatöötamisel kasutati selliseid kontseptsioone, nagu «nooruslik», «äge» и «sportlik mugavus».

1999
Ettevõte Falken võtab esmakordselt osa võidusõidust. Oma flagmani rehvide – Falken FK451 demonstreerimiseks, osales ettevõte antud rehvidega 24-tunnises võidusõidus Nurburgringis. See mudel sai kõrgeid hinnanguid paljudelt Euroopa ajakirjadelt.

2002
Falkeni bränd on lõplikult moodustunud, mis oli sõnastatud kui «Nauding sellisest sõidust, millist te armastate» («Driving pleasure as you like»).

2003
Ettevõtet Ohtsu Tire and Rubberostab välja ettevõte Sumitomo Rubber Industries (SRI) saades sellega kõik õigused Falken’i kaubamärgile.

2006-2008
Falkeni meeskond võitis AMA Motocross seeria.

2011
Falken võitis Formula Drift meistrivõistluse

Falken ja autosport:

Falken’i võidusõidu meeskond.

Falken’i võidusõidu meeskond on mitmete ringrallide võitjad. Tasub märkida, et massiliseks kasutamiseks mõeldud Falken’i rehvid toodetakse tuginedes just autospordis saadud kogemustele

AMA Supercross

Ameerika Motokrossi Meistrivõistlused (AMA Motocross) on üheks kuulsaimaks motokrossi võistluseks maailmas. Nendel meistrivõistlustel osaleb ka Falken’i meeskonna piloot - Ryan Villopoto. Tänaseks päevaks on Ryan Villopoto üheks kõige perspektiivsematest ja konkurendivõimelisematest võidusõitjaid Monster Energy AMA Motocross seerias. 2006-ndal, 2007-ndal ja 2008-ndal aastal tuli Ryan AMA Motocross’i võitjaks.

AMA Supercross’i meeskond.

ALMS (American Le Mans Series)

Ettevõte Falken võtab aktiivset osa American Le-Mans Series võidusõitudest, mis aón analoogilised 24-tunnistele e-Mans võidusõitudele, mis põhinevad sarnastel reeglitel. ALMS võistlustel võistlevad meeskonnad neljas erinevas klassis: sportautode - Le Mans prototüüpide jaoks LMP1 ja LMP2 ning GT1 ja GT2 spordiautode jaoks, mis kuuluvad GT klassi. ALMS-l esindab Falkeni ettevõtet piloodid: Wolf Henzler ja Bryan Sellers klassis GT2 autoga Porsche 911 GT3 RSR mis oli spetsiaalselt ettevalmistatud ja komplekteeritud ettevõtte Porsche poolt.

ALMS meeskond

Formula Drift

Formula Drift on driffimise meistrivõotslused, mis koosneb seitsmest erinevast võistlusest ning mis viiakse läbi üle kogu Ameerika. Falkeni meeskond võtab osa в Formula Drift’ist ning näitab suurepäraseid tulemusi. 2010-ndal aastal võidusõitja Vaughn Gittin tuli meistrivõistluste võitjaks, 2011-ndal aastal tuli Justin Pawlak teisele kohale.

DRIFT meeskont

Muud spordiüritused

Buggy võistlused

King of The Hammers

King of The Hammers on maastikuvõistlus, mis ühendavad endas nii võidusõitu kõrbes, kui ka tõusu mööda kivikaljusid. Iga-aastaselt toimuvad võistlused veebruaris, kuivaks kuivanud järve Mins piirkonnas, Kalifornias, USA. Võistluste teed pälvisid kõige raskemate ja jäigemate kaljumarsruutide maine USA-s. 2011-ndal aastal, koostöös ettevõttega Savvy Off-Road, võitis Falken Tire kindlalt maastikuvõidusõidu King of the Hammers. Meeskonna maastur oli varustatud Falken WildPeak A/T rehvidega, mis aitasid saavutada võidu, jättes selja taha kolmkümmend konkurenti kategoorias Stock Class 124 kilomeetrisel distantsil.

Maastikuvõistlused

JK Experience võistlussari

2010 ja 2011 aastatel oli ettevõtte Falken Tire ürituse JK Experience sponsoriks. Sellest üritusest võtavad osa maastikuautod Jeep Wrangler JK, näidates kogu oma jõudu ja võimsust erinevates liiklusoludes, nii teedel, kui ka maastikul.

Jeep Safari võistlussari

Falken võtab osa üritusest Easter Jeep Safari, mis viiakse läbi Moab’i kõrbes, USA-s.Iga aasta koguneb Jeep Safari üritusele suur hulk sõiduautode Jeep omanikud, selleks et lahutada meelt ning katsetada oma auto läbimisvõimsust eelnevalt ettevalmistatud maastikuradadel. Ettevõtte Falken meeskond osaleb sellel üritusel maasturil Falken Jeep JK, mis on varustatud kõrge WildPeak A/T , mida iseloomustab kõrge läbitavus.

Pikes Peak International Hill Climb võistlussari

Pikes Peak International Hill Climb on üheks vanimaks ja raskeimaks võistluseks maailmas, mis kujutab endast tõusu mööda küllaltki rasket rada 19,9 km ulatuses. Pikes Peak võistlused viiakse läbi iga aasta ning neis võtavad osa erisugused sõiduvahendid: sõiduautod, ATV-d, mootorrattad ning elektriautod- Keerulised pöörded, järsud kurvid, udu, järsud temperatuurikõikumised muudavad seda võistlust tõeliseks katsumuseks nii inimeste, kui ka tehnika jaoks.

2009-ndal aastal võidusõitja Nobuhiro 'Monster' Tajima, kelle sponsoritena esinesid ettevõtted Falken ja Suzuki, saavutas võidu Pikes Peak International Hill Climb võistlusel. Nabuhiro auto Suzuki Sport SX4 Hillclimb Special oli varustatud Falken ZIEX S/T Z04 Pikes Peak Special rehvidega.

FALKEN mudelite meeskond

Falken rehvide mõõdud ja hinnad

<< tagasi
http://www.pkp.ee