Pirelli


Ettevõte Pirelli oli asutatud 1872 aastal Itaalias noore ja andeka inseneri poolt Giovanni Battista Pirelli ning esialgu kujutas endast tehas, kus valmistati esemeid kummist. Katkematult arenedes ning seades enda ees uued eesmärgid hakkas ettevõte 1894-ndal aastal tootma jalgrattarehve, 1901-ndal aastal aga omandas autorehvide tootmise, toodangu, millest sai edaspidi ettevõtte peamiseks produktiks.

Tänaseks on ettevõte Pirelli esindatud rohkem, kui 13-s maailmariigis ning omab 22 tootmis- ning 5 uurimiskeskust. Niivõrd suured tootmisjõud, mis asuvad neljal maailmakontinendil on võimelised tootma üle 60 miljoni rehvi sõiduautode ja mootorrataste jaoks ning samuti 6 miljonit rehvi veo- ja põllumajandustehnika jaoks. Pirelli on viiendal kohal maailmas suurimate rehvitootjate seas!

Pirelli üks kõige märkimisväärne konkurentsiomadus põhineb töötajate kõrgel professionaalsusel. Praeguseks hetkeks on ettevõtte töötajate arv ligikaudu 34 000 kvalifitseeritud professionaali, kes pidevalt täiustavad tehnoloogiaid ning samuti uurivad katkestamatult turu vajadusi. Iga-aastaselt investeerib ettevõte ligikaudu 3% oma tulust teadusuuringutesse, mis lubab ettevõttel toota üha innovaatilisemat toodangut.

Üle 140 aasta vältel on Pirelli olnud üheks juhtivaks rehvide tootjaks ning määrab paljudes aspektides tendentse rehvitööstuses. Pirelli vaatab kindlalt tulevikku ning seab enda ees kõrgeid eesmärke . perioodil 2012 kuni 2015 aastatel plaanib ettevõte investeerida oma arengusse 1,8 miljardit eurot, millest 53% läheb tootmisjõudude suurendamiseks ning 26% tootmise ja toodangu kvaliteedi parandamiseks.

Tänapäevaks on kaubamärk Pirelli üks kõige tuntum maailmas, mis assotsieerub paljudel usaldusväärsete ja kvaliteetsete rehvidega, osalusega kuulsatel Formula-1 võistlustel, tuntud Pirelli kalendri väljaandmisega ning moodsa rõivasarja tootmisega.

Huvitavad faktid Pirelli ajaloost:

1872 aasta Giovanni Battista Pirelli asutas ettevõtte «Pirelli & C».
1920 ndad aastad võidab Pirelli rida trofeesid mainekatel võidusõitudel
1927 aasta esitleb Pirelli võidusõidurehvid «Superflex Stella Bianca».
1950 ndad aastad ilmuvad radiaalsed rehvid Cinturato, mida Pirelli esmakordselt võimaldab Formula-1 võistlusteks.
1964aasta esimese Pirelli kalendri väljaandmine.
1980 aastal omandatakse saksa rehvitootja Metzeler mootorratastele ning telefonikaabli Standard Telephone Cable tootja.
1994 aasta P Zero rehvi esitlemine, millel on ultra madal protektoriprofiil.
2001 aasta Pirelli Labs avamine– uute tehnoloogiate juurutamise meeskond.
2011 aasta Pirelli hakkab eksklusiivseks rehvide tarnijaks võistluste World Superbike Championship jaoks kuni 2015-nda aastani. Pirellist saab rehvide ainutarnija Formula1 jaoks kuni 2013 aastani.

Lai rehvide valik

Ettevõtte Pirelli poolt pakutavate rehvide valik on üheks kõige täiuslikumaks oma valdkonnas ning sisaldab endas rehve nii sõiduautode, veoautode, sportautode, maasturite, busside, mootorrataste ja spetsiaalse tehnika jaoks. Tänapäevaks on Pirelli üheks liidritest «premium» klassi rehvide tootmise valdkonnas. Ettevõtte kõrgtehnoloogilised rehvid kasutatakse tehase komplektatsioonides selliste autode luksmudelites, nagu Ferrari, Lamborghini, Porsche, Aston Martin, Maserati, McClaren ja paljudes teistes.

Kogu Pirelli toodang ühendab endas uusimaid tehnoloogiaid ning teadmisi, mis saadakse tänu spordivõistlustel osalemisele, sellistel, nagu Formula1, World Superbike Championship ning samuti koostöö juhtivate autotootjatega.

Usaldusväärsus, manööverdus, ökonoomsus, vastupidavus, kõrge läbitavus – peamised omadused, tänu millele, paljude autoomanike meelest, erinevad Pirelli rehvid teistest rehvitootjatest.

Pirelli toodang on alati kaasaaegne, vastates kõige kaasaegsematele kvaliteedinõuetele ning ekspluatatsioonikindlusele. Ettevõttel on sellised sertifikaadid, nagu ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO/IEC 17025 ning European Regulation no. 1907/2006 (REACH).

Pirelli ja Formula1

Pirelli osaleb võidusõitudel juba üle 100 aasta ning esimene võit oli saavutatud legendaarses rallis Pariis-Peking 1907-ndal aastal. Tänapäeval on ettevõtte tuntud kõige enim nõutud kõrgkiirete rehvide tootmise poolest erinevate võistluste jaoks, millest enim tuntud on Formula-1.

2011-ndal aastal sõlmis Pirelli kolmeaastase koostöölepingu Formula1-ga ning on antud hetkel eksklusiivne rehvide tarnija selle legendaarse ralli jaoks. 20 aasta möödudes kuulsad rehvid P Zero tulevad tagasi Formula1 boliididele selleks, et aidata rallisõitjatele näidata rekordtulemusi ning muuta maailma parim šõu veelgi rohkem suurepärasemaks. Ettevõtte Pirelli Formula-1 meeskond asub Milanos, teadusuuuringu keskuses Pirelli Tyre.

Pirelli kalender – 21-sajandi kunstiteos

Kuulus Pirelli kalender antakse välja alates 1964-ndast aastast. Iga aasta võtavad selle foto meistritoese loomises võtavad osa kõige tuntumad fotograafid, modellid ja disainerid. Üle 45 aastase ajaloo kaunistasid kalendri lehekülgi planeedi kõige ilusamad naised, sellised nagu, Cindy Crawford, Milla Jovovich, Sophia Loren, Naomi Campbell, Jennifer Lopez, Penelope Cruz ja plajud teised. Legendaarne väljaanne antakse välja piiratud koguses ning see ei satu müüki. Kalendri saavad kingituse näol ainult tuntud isikud, riigitegelased ning kuningapere liikmed.

Pirelli maailma jalgpallis

Pirelli on itaalia jalgpalliklubi «Inter» sponsor. Tänaseks päevaks esineb jalgpalliklubi «Inter» edukalt Euroopa jalgpalliareenil ning on parim jalgpalliklubi Itaalias. Samuti oli ettevõte Pirelli 2005-ndal aastal Inglise Jalgpalliliiga meeskonna Burton Albion jalgpallistaadioni peasponsoriks, mis sai nimeks Pirelli ning mis asus Inglismaal asuva Pirelli tehase läheduses.

Pirelli- see on stiil

Esimene edukas kogemus rõivaste loomise valdkonnas sai Pirelli 130 aastat tagasi, luues vihmakeebid ja mantlid, mis olid kaetud õhukese kautšuki kihiga. 2002-ndal aastal otsustas Pirelli rünnata moemaailma rõivaste ja jalanõude industriaalse disaini projektiga P Zero. Pragusel aja on P Sero naiste ja meeste rõivaste ning jalanõude moodsad kollektsioonid, mis on loodud «total look» põhimõttel. Spordijalatsite ning-rõivaste tootmises kasutab ettevõte ainult parimaid materjale: kõrgkvaliteetset kautšuko, mitmekülgset tekstiili ning isegi känguru nahka. Spordijalanõud ning saapad on ergonoomilise vormiga, mis sobib ideaalselt erinevate spordialade jaoks: alates jooksust kuni kõrgushüpeteni. Rõivaste ja jalanõude peamiseks erinevuseks on rehvitehnoloogia rakendamine kanga töötlemisel ning jalanõude valmistamisel.

Pirelli pärandikaitse fond

200-ndal aastal asutas Pirelli isiklikku fondi Foundazione Pirelli. Fond oli loodud eesmärgiga säilitada nii ettevõtte kultuurset, kui ka ajaloolist pärandit. Pirelli on Itaalia majandusliku ja sotsiaalse ajaloo lahutamatu osa. Fond sisaldab dokumente, käsikirju, videoid, kunsti-ja fototeoseid, mis jutustavad üle 138 aastat kestnud Pirelli tööstuslikust ja kultuursest ajaloost.

www.fondazionepirelli.org

PIRELLIFILM

www.pirellifilm.com

 


Ettevõte Pirelli tegeleb mitte ainult kalendrite väljaandmisega, vaid loob ka lühifilme kuulsate näitlejate osalemisega. Praegusel hetkel on Pirelli aktiivis kaks sellist filmi: 2006-ndsal aastal lõi ettevõte filmi nimega «The Call», kus osales John Malkovich ja Naomi Campbell, 20078-ndal aastal täiendas Pirelli kinemograafilist tegevust veel ühe filmiga – «Mission Zero», Uma Turmani osalemisega.

PIRELLI WORLD

Kord kolme kuu tagant annab Pirelli välja isikliku väljaande – ajakirja Pirelli World. Ajakirjas tutvustatakse uudistooteid, uusi tehnoloogiaid rehvitööstuses üldiselt. Ajakiri antakse välja Milanos ning levitatakse kõikidesse Pirelli filiaalidesse mööda maailma.


Pirelli rehvide hinnad ja mõõdud

<< tagasi
http://www.pkp.ee