Comma piloot võitis 2014. aasta rahvusvahelise GP2 meistrivõistluse sarja

Jolyon Palmer võitis ajaloolise võidu kümnenda maineka rahvusvahelise GP2 sarja autovõistluste meistrivõistlusel, mis toimus Venemaal Sotšis käesoleva aasta 11. oktoobril. Ta on läinud ajalukku kui teine briti piloot – GP2 võitjana, esimene oli 2006. aasta Vormel 1 maailmameister Lewis Hamilton.

Tänu ühe ettevõtte Cosan Lubricants kaubamärgi – Comma – toetusele, olles Prantsuse linnas Le Mans-is DAMS meeskonnaliige, mille tehniline partner on samuti Comma, võitis 23 aastane Palmer oma tiitli enne GP2 hooaega, mis lõppeb selle aasta novembris viimase kahe etapiga. Tema võidukale esitlusele Sotši Olümpiakompleksi uuel võidusõidurajal järgnesid veel kolm käesoleval aasta meeskonna võitu Bahreinis, Monacos ja Itaalias.

Lisaks püstitas Palmer uue maailmameistri rekordi hooaja jooksul saadud punktide eest. 256 punkti on saadud tänu 2014. aasta võitudele, ning lisaks sellele tuleb meeles pidada, et selle hooaja lõpuni on ettenähtud veel kaks võistlusetappi Abu Dabis. GP2 meeskonna hinnangul saab 51. punktiga DAMS juba nüüd piisavalt veenvalt kanda oma kontole kolmanda võidetud võidu viimase nelja aasta jooksul.

GP2 sari on tavaliselt viimane samm enne Vormel 1 maailmameistrivõistlusi. Hetkel otsib Palmer võimalust liituda selliste F1 kuulsustega nagu Hamilton, Nico Rosberg, Nico Hülkenberg, Pastor Maldonado ja Romain Grosjean, kes kõik on saanud enne kõrgemasse rahvusvahelisse autovõistluste liigasse jõudmist GP2 meistrivõistluse tiitli omanikeks.
 

Comma toetas Palmerit teel tippu juba tema karjääri algusest peale, kui 16. aastane poiss hakkas osalema kohaliku mastaabiga autovõistlustel. "Auto sport on alati olnud Comma kaubamärgi populariseerimise ja tehnilise arengu keskne element," ütleb Comma esindaja  Mike Bewsey – '' Meie partnerlus Palmeriga kuulus juba kohe algusest peale ettevõtete grupi MotorSport Vision (MSV) Tehnilise partnerluse programmi.» MSV juht on Jolyoni isa, endine Vormel 1 piloot, Jonatan Palmer.

"Alates 2007. aastast on Comma ainus määrdeainete, jahutusvedelike ja hooldusvahendite tarnija kõikidele MSV grupi ettevõtetele ning see tagab meile suurepärase praktilise keskkonna Comma toodangu kvaliteedi ja tõhususe esitlemiseks," –lisab Bewsey. "Mitme aasta vältel on Comma eksklusiivselt oma toodanguga hooldanud, õlitanud ning jahutanud Formula Palmer Audi, FIA Formula Two ja BRDC Vormel 4 autovõitluse tehnikat. Palmeri GP2 sarjas saadud suurepärased saavutused annavad meile suurepärase alguspunkti meie tootmist veelgi tõsta nii maailmamastaabis ja uues Euroopas, Vaikse ookeani piirkonnas ja Lähis-Ida turu arengus. Me õnnitleme teda kogu südamest võiduga GP2 meistrivõistlusel ja oleme tõeliselt uhked selle üle kuivõrd veenvalt on ta suutnud kehastada Comma saavutusi kogu oma karjääri jooksul. Ma ei kahtle selles, et me jätkame edasiliikumist, anname ka edaspidi oma panuse Vormel 1 arengusse ja jätkame alustatud suurepäraseid briti traditsioone ka Grand Prix autovõistlusel.''

 

Commaoil.com