F1 India Grand Prix 2013

F1 India Grand Prix 2013Kuuendat korda järjest alistas Sebastian Vettel ülekaalukalt oma konkurendid, astudes New Delhis aupjedestaalilt maha neljakordse maailmameistrina. Vaatamata Mark Webberi väljaastumisele sai Red Bull Racing konstruktorite karika.

Esimeselt kohalt startinud Vettel sõitis boksi juba pärast kahte ringi ja läbis ülejäänud distantsi kõvemate rehvidega Medium. Teist taktikat kasutanud Webber oli suuteline paarimehega võistlema, kuid varsti pärast distantsi keskosa peatas ta meeskonna korraldusel auto käigukasti probleemi tõttu.

Varajane pitstop jättis Sebastiani 18. kohale, kuid ta tõusis väga kiirelt tagasi viiendale kohale ja hetkel, mil Webber 28. ringil boksi külastas, kaotas ta paarilisele vaid 11 sekundit 60st. Trassil sõitis Vettel mööda Romain Grosjeanist, Daniel Ricciardost ja Sergio Perezist ning kui Mark läks rehve vahetama, sai ta jälle liidriks.

Pärast Red Bull Racing mõlema piloodi viimast boksipeatust oli Sebastian ees 11 sekundi võrra ning kuigi ta vähendas meeskonna nõuande kohaselt rehvide säästmiseks kiirust, ei õnnestunud Webberil maha jäädud maad vähendada. Varsti astus ta võitlusest üldse välja.

F1 India Grand Prix 2013 F1 India Grand Prix 2013 F1 India Grand Prix 2013 F1 India Grand Prix 2013
F1 India Grand Prix 2013 F1 India Grand Prix 2013 F1 India Grand Prix 2013 F1 India Grand Prix 2013
F1 India Grand Prix 2013 F1 India Grand Prix 2013 F1 India Grand Prix 2013 F1 India Grand Prix 2013

Indias võitlesid kõik teised 2. koha eest, mille tulemusena oli Sebastian oma konkurentidest ees poole minuti võrra. Tulemusena sai hõbeda Nico Rosberg. 

Veidi enne finišit jõudis sakslane järele Kimi Räikkönenile, kes üritas kõvade rehvidega finišisse jõuda vaid ühe peatusega ja väga pikka vahemaad sõites (52 ringi). Finišile lähenedes kaotas Kimi kulunud rehvide tõttu igasuguse kiiruse ja lasi mööda paljud konkurendid ning peale seda läks üldse boksi ära. 

Ferrari piloot alustas suurepäraselt ja alguses möödus Mercedese pilootidest, saavutades kolmandal ringil võistluse liidripositsiooni. Seejärel pärast teist boksikülastust alistus ta Rosbergile ja hiljem ei suutnud vastu panna ka Grosjeanile. Brasiillane finišeeris neljandana.

Sergio Perez näitas viiendat kohta saavutades hooaja parimat tulemust. Ka mehhiklane startis Medium rehvidega, kuid kasutas kahte boksipeatust. McLareni teine piloot Jenson Button sooritas kõvade rehvidega pärast starti vaid kaheksa ringi, jäädes kaugele maha.

Niko Hulkenberg tundus algul pretendeerivat heale tulemusele, välja arvatud liidrite esikuuik, kuid Sauber valis mitte nii eduka taktika, mis jättis sõitja tahapoole. Tulemusena astus piloot võistlusest neli ringi enne ruudulist lippu välja.

India võistluse esikümnes saavutasid oma kohad ka Paul Di Resta, Adrian Sutil, kes sõitsid 18 ringi rehvidega Soft, ja Daniel Ricciardo. Fernando Alonso sai vaid 11. koha. Jenson Button sõitis viimasel ringil ära boksi. Võistlusest asusid esimesena välja Caterhami piloodid, omakorda juba esimestes kurvides toimus Giedo van del Gardega kokkupõrge.

Täpsema informatsiooni leidmiseks külastage ametlikku veebilehte Pirelli.com/F1

Nr.  Gran-prix   Kuupäev
17 Grand-prix Abu-Dhabi 3 november
18 Grand-prix USA 17 november
19 Grand-prix Brasiilia 24 november