Sebastian Vettel lõpetas triumfiga hooaja Brasiilias

Brasiilia Grand-Prix lõppes kuival rajal ja väga veenva Sebastian Vetteli võiduga, mis oli 13. hooajal ja 9. järjest.  F1-st lahkuvad Mark Vebber ja Fernando Alonso tõusid samuti poodiumile.

Meeskondadel ei olnud võimalust nädalavahetuse käigus harjutada kuival rajal seega siis kui oli lõplikult selgunud, et lubatud pühapäevane vihm läheb Interlagosest ringiga mööda tekkis palju küsimusi jõudude jagamise osas. Kuid Vettel ja Red Bull Racing lahendasid nad kiiresti.

Ainult stardis pani sakslane oma fännid muretsema kui lasi endast müüduda Nico Rosbergil, kuid juba enne esimese ringi lõppu uuesti esikohale jõudnuna lõpetas võidusõid tavalise stsenaariumi järgi, tagasi vaatamata.

Posbergil ja tema partneril Mercedesega ei õnnestunud püsida kõrgel kiirusel, Mercedes oli ilmselgelt häälestatud vihma tingimusteks. Mõlemad hakkasid kaotama positsioone peale head starti ning varsti lasid mööda juba ka Alonso ja Vebberi. Veidi hiljem jätsid hõbedased autod tahaplaanile ka Felipe Massa.

Mark jõudis Fernadole järele vahetult enne pit-stopi ning tal õnnestus isegi temats mööduda kuid tänu mitmekordsetele peatumistele suutis Scuderia liider võita endale teise koha tagasi. Kuigu Vebber oli kaotanud mõned sekundid oma mehaanikute pärast suutis ta uuesti jõuda kannule ning lõpuks ka mööduda, peale mida säilitas status-quo kuni finisini.

McLaren´i piloot tegi enne hooaja lõppu meeskonna parima 2013 aasta võidusõidu. „Kuivade” rehvide ja seadistuste valik aitas Jenson Buttonile ja Sergio Perezile kindlalt mööduda vastastest peale starti 14-ndst ja 19-ndast positsioonist.

   

    

Inglane jäi kokkuvõttes neljandaks kaotates võitjale veidi üle 30 sekundi, ning tema kolleeg lõpetas kuuendana. Sergio pressis väga pikalt Rosbergit kuid viimane ikkagi suutis säilitada oma viienda positsiooni.

Felipe Massa oma kodurajal ilmselgelt kandideeris vähemalt neljandale kohale kuid jäi hoopis ainsaks keda karistati valge pidevjoone ületamise eest boksidest väljumisel. Enne starti hoiatati piloote, et selles kohas peab jätma vähemalt kahe rattajagu ruumi pidevjoonest paremalt. Distansi käigus, oli näha seda kurvides, peaaegu, et kõik rikkusid seda reeglit, kuid kohtunikud määrasid karistuse vaid tribuunide iidolile.

Samuti teenisid punkte ka Nico Hulkenberg, Lewis Hamilton ja Daniel Ricardo.

Mercedesest Inglane algselt võitles Massaga neljanda koha eest, kuid siis oli samuti karistatud boksidest läbisõiduga mis oli sellepärast, et tegi kontakti Valtteri Bottasega: soomlane oli hakkanud üritama värsketel rehvidel tagasivõita ringine mahajäämine sirge lõpus mille tagajärjel põrkusid Mercedes ja Williams kokku.

Võidusõidu alguses, effektse motori töötamast lakkamise pärast, katkestas võistlust Romain Grosjean.

Heikki Kovalainen ka teises võistlusel ei toonud Lotusele punkte, lõpetades esimese ringi alles 18-ndana ning tänu sellele jäi meeskond neljandaks konstrukterite MM-s. Ferraril õnnestus küll võita Mercedese kuid Ross Browni hoolealused jäid siiski ex-maailmameistriteks.

Kümnenda koha võitluses Catarhemil nii ei õnnestunudki alistada Marussiat. Guido van der Garde sai karistuse siniste lippude tähelepanematuse eest, ning Charles Picki autol ei pidanud vedrustus vastu. Mark Vebber lahkub F1-st pronksi medali kandjana enda isiklikus arvestuses ning parima ringi autoriņa viimases võistluses.    

Täpsema informatsiooni leidmiseks külastage ametlikku veebilehte Pirelli.com/F1