Maailmakuulsa 2015. aasta Pirelli kalendri ainsaks saajaks Eestis on Tõnu Kaljuste

Maailmakuulus Pirelli kalender, mis tänavu kannab pealkirja „Calendar Girls 2015” ning on loodud tippfotograafi Steven Meiseli poolt, kingiti Eesti legindaarsele heliloojale ja Tallinna Kammerorkestri asutajale Tõnu Kaljustele,  kes võitis 2014. aastal Grammy parima kooriesituse eest.

Pirelli Key Pointi arengujuht Baltimaades Martins Zeimanis selgitas: „Kiiresti muutuvas, veidi hullus maailmas eksisteerivad siiski ka igavesed väärtused. Ja kuigi fotokunst, muusika ja rõivadisain alluvad moetrendidele, on tõeline kunst aegumatu, see on surematu. Just sellepärast, valides käesoleva aasta kandidaate Pirelli kalendri kinkimiseks, pöördusime kunstimaailma esindajate poole: nemad pakuvad meile nii rahu kui ka vaimselt ja emotsionaalselt meeldivaid hetki. Pirelli kalendri ilmumine on suur, ülemaailmne moe- ja kunstisündmus! Balti riikides seda projekti esindades annan ma suure rõõmuga kalendri „Calendar Girls 2015” üle Tõnu Kaljustele. Tema  talent kaunistab meie elu, andes sellele unustamatuid värve!”
Tänavuse Pirelli kalendri „Calendar Girls 2015”, mille on loonud maailmatasemel fotograaf Steven Meisel, said kingituseks Baltimaade loomeisikud:
•    Läti teatri- ja kinonäitleja Ivars Kalniņš;
•    Tallinna kammerorkestri asutaja ja 2014. aasta Grammy muusikaauhinna võitja Tõnu Kaljuste ning
•    Leedu kanuusõitja Jevgenij Shuklin , mitmekordne Euroopa ja maailmameister..
Traditsiooniliselt kingiti kalender ka maestro Raimonds Paulsile ja Läti presidendile Andris Bērziņšile.
Eestis  Pirelli kalendrit esindab ametlikult Eesti Latakko, ühe suurima Baltimaade autondusettevõtte,  esindus –  Tyre expert OÜ. Kalendrit antakse välja piiratud koguses ning iga aasta saavad selle mitmed kuninglike dünastiate esindajad, riigipead ning suurepärased kultuuri-, kunsti- ja ühiskonnategelased. Eelmisel aastal sai Eestis kalendri silmapaistev kergejõustiklane ja kettaheitja Gerd Kanter.  
 

Pirelli kalender

Esimene Pirelli kalender anti välja 1964. aastal. Aja jooksul on Pirelli projektis osalenud 33 fotokunstnikku, kellest üheksa on kujundanud kalendrit kaks korda.
•    Euroopas on loodud 17 Pirelli kalendrit: Ühendkuningriigis kuus, Prantsusmaal kuus, Hispaanias kolm ja Itaalias kaks;
•    11 kalendrit on valminud USA-s,
•    neli Kariibi saartel,
•    viis Aafrikas,
•    kolm Brasiilias ja
•    üks Hiina Rahvavabariigis.
Ilmunud on 26 värvilist, üheksa mustvalget ja kuus segatrükis väljaannet.
2015. aasta kalendri autor, üks kõige tuntum ning professionaalsem moe- ja reklaamifotograaf Steven Meisel taastas Pirelli kalendri klassikalise formaadi. Väljaandes on 12 fotot 12 kuule ja kaas. Meisel võttis kasutusele ka selle esialgse idee, mis pöörab kogu tähelepanu kalendris olevatele naistele.
2015. aasta Pirelli kalendri fotodel poseerivad 12 tippmodelli: ameeriklannad Gigi Hadid, Candice Huffine, Carolyn Murphy ja Cameron Russell, brasiillannad Isabeli Fontana, Adriana Lima ja Rakela, briti modell Karen Elson, puertoriikolanna Joan Smalls, vene modellid Natalia Vodjanova ja Sasha Luss ning sakslanna Anna Evers.
Lugu Pirelli 2015. aasta kalendri pildistamist vaata YouTube-ist: