Milanos esitleti Pirelli Kalendrit 2015

Ajal, mil Läti elanikud tähistasid Läti Vabariigi 96. aastapäeva, toimus Milanos, kaasaegse kunsti Pirelli Hangar Bicocca ruumis maailmakuulsa Pirelli Kalendri 2015 esitlus, mis avaldati tänavu nimega Calendar Girls 2015. Projekti autoriks on üks kõige kuulsamatest ja professionaalsematest moemaailma ja reklaamiala fotograafidest Steven Meisel.

Steven Meisel tagastas Pirelli Kalendrile klassikalise formaadi – 12 pildivõtet 12. kuu jaoks pluss kaas – ning ka algse idee, mis võimaldab naisel olla kalendri tähelepanupunkt. 2015. aasta Kalendri loomisele aitasid kaasa S. Meiselile endine Vogue prantsuse väljaande direktor, üks peamistest maailma kõrgemoe esindajatest Carine Roitfeld ning üks kõige kuulsamatest meigikunstnikest Pat McGrath.

Fotograaf Steven Meisel: „Ma soovisin luua kontseptuaalset, mitte mingit teatud kohaga seotud kalendrit, vaid 12. eraldi plakatit, milles on nähtav naine – tänu oma sensuaalsusele – saavad nad selle loo peategelasteks. Kalendri lehtedel näete 12. naist, kes kehastavad kaasaegse moe pealesurutud stereotüüpe.''
 


 

Uue Pirelli Calendar Girls 2015 (Kalendri naised 2015) jaoks poseerisid 12 tippmodelli ja mannekeeni: ameeriklannad Gigi Hadid, Candice Huffine, Carolyn Murphy ja Cameron Russell, brasiillannad Isabeli Fontana, Adriana Lima ja Raquel Zimmermann, briti modell Karen Elson, puertoriikolanna Joan Smalls, vene modellid Natalia Vodjanova ja Sasha Luss ning sakslanna Anna Ewers.

Läti Pirelli Kalender antakse välja kord aastas piiratud koguses ja igal aastal saavad kalendri endale kingitusena kuningliku dünastiate esindajad, riigipead, suurepärased kultuuri-, kunsti- ja ühiskonnaelu tegelased ning ametlikult üks suurem Baltimaid esindav autoala ettevõte – SIA Latakko. Baltimaades esitletakse uut Pirelli Kalendrit 2015. aasta alguses.
   
SIA Latakko juhatuse liige Jevgēnijs Kopilkovs: ''Pirelli Kalendri esitlus on suurejooneline, maailma mastaabis moe ja kunsti sündmus! Olen uhke pakutud võimaluse üle esindada seda projekti Balti riikides, kuigi Kalender jõuab alles järgmise aasta alguses, siis me rõõmuga avame veidi selle eksklusiivse sündmuse eesriide ja tutvustame mõnda fotokunstniku Steven Meiseli Kalendrile loodud teoseid.''
Lätis antakse Pirelli Kalender iga aasta pidulikult riigipresidendile ja maestro Raimonds Paulsile. Eelmisel aastal esimest korda oma ajaloos said Kalendri endale ka Leedu ja Eesti esindajad.
 

Pirelli Kalendrist
Esimene Pirelli Kalender anti välja 1964. aastal. Aastate jooksul on Pirelli projektis osalenud 33 fotokunstniku, kellest 9 on loonud kalendrit kaks korda; Euroopas on loodud 17 (Ühendkuningriigis – 6, Prantsusmaal – 6, Hispaanias – 3, Itaalias – 2) Kalendrit, 11 Kalendrit on valmis saanud USA-s, 4 – Kariibimere saartel, 5 – Aafrikas, 3 – Brasiilias ja 1- Hiina Rahvavabariigis; välja on antud 26 värvilist, 9 mustvalget ja 6 segatrüki väljaannet.