Pirelli kalendri juubeliväljaande sai kuulus kergejõustiklane, olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter

Pirelli Calendar koduleht 

2014. aastal tähistab kuulus Pirelli kalender 50. aasta juubelit ajast, mil esimene väljaanne välja lasti. Esimest korda antakse ainulaadne väljaanne Eesti esindajale – kuulsale kergejõustiklasele, olümpiavõitjale ja maailmameistrile Gerd Kanterile.

Pirelli kalendrit trükitakse piiratud koguses ja see kingitakse kuninglikele perekondadele, riigipeadele ja kultuuri-, kunsti-, spordi- ja sotsiaalvaldkonna kõige märkimisväärsematele esindajatele. Lätis antakse Pirelli kalender igal aastal üle Läti Vabariigi presidendile ning heliloojale ja maestrole Raimonds Paulsile. Käesoleval aastal annavad juhtiv autovaldkonna ettevõte SIA Latakko Pirelli esindajana Baltimaades ja rehvikeskuste võrgustik Pirelli Key Point esimest korda ainulaadse juubeliväljaande lisaks Läti esindajatele üle ka märkimisväärsetele isikutele Eestist ja Leedust. 

Eestist saab juubeliväljaande kergejõustiklane, olümpiavõitja ja maailmameister, Valgetähe I klassi teenetemärgi kavaler Gerd Kanter.

Kaido Laanjärv, SIA Latakko tegevdirektor Eestis: „Kogu maailmas peetakse Pirelli kalendrit edu sümboliks. Igal aastal saavad kalendri märkimisväärsed isikud kultuuri, moe ja spordi valdkonnast. Esimest korda annab ettevõte SIA Latakko Pirelli ametliku esindajana Baltimaades ja rehvikeskuste võrgustik Pirelli Key Point selle ainulaadse väljaande ka Eesti esindajale – Gerd Kanterile. Õnnitlen kogu südamest saavutusterikast sportlast!”

Jevgēnijs Kopilkovs, SIA Latakko juhatuse liige: „Võimalus anda kalender üle naaberriikide Eesti ja Leedu märkimisväärsematele isiksustele on parim kinnitus SIA Latakko aktiivsele ja edukale tegevusele läbi aastate. Sel aastal saavad juubeliväljaande meie riikide kõige tugevamad ja vastupidavamad inimesed – sportlased, kelle töö ja saavutused viivad Baltimaade nimesid maailma. Nendeks on Riia „Dinamo” treener Artis Ābols, keda võib kahtlemata pidada Läti rahvusliku spordi – hoki – edendajaks; Arvydas Sabonis, ekskorvpallur ning üks Leedu ja maailma suurepärasematest sportlastest, kes kuulub korvpallikuulsuste hulka; samuti kergejõustiklane, olümpiavõitja ja maailmameister, Valgetähe I klassi teenetemärgi kavaler Gerd Kanter. Nende üle ollakse uhked mitte vaid Baltimaades, vaid kogu maailmas!” 

Video

Loe edasi:

Mis tegi Pirelli kalendrist maailmakuulsa projekti?

Pirelli avalikustab 1986 aasta kalendri, projekti 50-nda aastapäeva tähistamise puhul