Pirelli avalikustab 1986 aasta kalendri, projekti 50-nda aastapäeva tähistamise puhul

Pirelli ei korralda pildistamise võtteid 2014 aasta kaledendri tegemiseks, selle asemel avalikustab 1986 aasta kalendri, selleks, et tähistada antud kultuurse projekti 50-ndat aastapäeva.

Sellel aastal saab kuulus kalender 50 aastaseks, ning Pirelli otsustas tähistada poolsajandilist juubelit, varem mitte nähtud 1986 aasta kalendriga, mis oli loodud kuulsa fotografi Helmut Newton poolt, kalender oli siiamani ettevõtte arhiivis. 

   

 

Neid fotosid ei olnud kunagi ilmutatud kalendri kujul, kuna 1985 aastal Pirelli itaalia osakond oli palkanud võteteks Newtonit, ning samal ajal oli inglise osakond lepinud kokku veel ühe fotografiga – Bert Sterniga. Lõpuks langes valik Sterni fotodele kuid Newtoni assistendid aitasid lõpetada tema töö ja jätsid pildid Pirelli arhiivi.

Tasub märkida, et selle aasta juulis kui alustati publiku ettevalmistamisega 2014 aasta  kalendri esiettekandeks, avalikustas Pirelli fotod mis olid tehtud Peter Lindberghi ja Patrick Demarchelieri poolt, kus poseerisid tänapäeva supermodellid nagu– Helena Christensen, Karolina Kurkova, Alek Wek, Miranda Kerr, Alessandra Ambrosio ja Isabeli Fontana.

Video