Pirelli Cinturato P7 Blue

Cinturato P7 Blue

Pirelli  P7 Blue

Cinturato P7 Blue – see on esimene rehv maailmas, mis sai kõrgeima hinnangu AA ohutuse ja kütusesäästlikkuse osas vastavalt Euroopa Liidu territooriumil alates novembrist 2012. a kohustusliku uute rehvide märgistusesüsteemile.  Esmakordselt esitleti rehvi laiale avalikkusele 2012. aasta juunis. See on uus lehekülg alates 1987. aastast pidevalt areneva ja autorehvide valdkonnas uusimaid progressi saavutusi järgiva Pirelli Cinturato tooteseeria ajaloos. Kahtlemata aitab sellele kaasa firma Pirelli uuendusmeelne poliitika, vastavalt millele ettevõte investeerib iga aasta uuringutesse umbes 3% oma aastakäibest (ligikaudu 150 miljonit eurot).

Cinturato P7 Blue – uus samm mudeli Cinturato P7 arendamises – on parimaks Pirelli pakkumiseks segmentides C ja D. Rehvil on kõik oma eelkäija omadused, aga ka olulised parendused kahes tähtsaimas küsimuses: ohutus ja kütuse säästlikkus.

Nii nagu sari Cinturato P7, on ka P Zero firma Pirelli kvaliteettoodete eredaimaks esindajaks.

Nende rehvide turule toomisega laiendab firma Pirelli oma kvaliteettoodete valikut ning pakub suurepärast lahendust keskkonnasäästliku toodangu austajatele, rahuldades suure ostjaskonna vajadusi.

Cinturato P7 Blue üks peamisi omadusi on palju lühem pidurdusteekond ja väiksem veeretakistus. Võrreldes B-kategooria rehvidega on uue rehvi pidurdusteekonda märjal teekattel vähendatud 2,6 meetri ning veeretakistust 23% võrra. Võrreldes C-kategooria rehvidega võimaldavad need rehvid säästa kütust kuni 10%.

Lisaks muudeti märkimisväärselt turvisemustri külgosade asümmeetrilist joonist, mis tagab suurema juhtimisohutuse.

Peamised tehnoloogilised lahendused:

P7 Blue OMADUSED FUNKTSIOONID EELISED
Turvisemustri uuenduslik koostis Kontaktipinnal ühtlane rõhu jaotus Ühtlane kulumine

1 – Kontaktipinnal ühtlane rõhu jaotus

Suurem läbijooks

 

Nauding pikkadest sõitudest

2 – Jäik karkass

Vertikaalse deformatsiooni vähenemine ja energia väiksem hajumine

Veeretakistuse vähenemine

3 – 4 laia pikisoont Suurepärane vee minemajuhtimine Erakordne ohutus ja kontroll vesiliu korral
P7 Blue KASUTUSOMADUSTE TABEL
Tõhusus kuiva teekatte korral 4
Tõhusus märja teekatte korral 4.5
Sport 3
Mugavus 4
Läbijooks 4.5
1 – normaalne 2 – hea 3 – väga hea 4 – suurepärane 5 – oivaline

Interaktiiv

P7blue p7blue p7blue P7blue

 

Pirelli Cinturato ajalugu

CinturatoCinturato oli esimene radiaalrehv, mille ümber paigaldati ringvöö (Cintura – „vöö“ itaalia keeles), mis võimaldas rehvil paremini säilitada vormi võrreldes diagonaalse konstruktsiooniga. Just tänu oma ehitusele sai Cinturatost eriline rehv autospordi ajaloos. Hiljem hakati Cinturato tüüpi ehitust kasutama rehvide tootmisel tööstus- ja põllumajandustranspordi jaoks.

Esimese Cinturato rehvi, mis töötati välja Pirellis eelmise sajandi 50. aastatel, nimetas Juan Manuel Fangio silmapaistvaks tooteks, millest sai pöördepunkt rehvide tootmises. Kuulus Argentiina võidusõitjat hämmastas absoluutselt täpne reaktsioon rooli pööretele, mis oluliselt erines neil aastatel populaarsetest diagonaalrehvidest.

1968. aastal hakkas ettevõte Pirelli müüma Cinturatot enam kui 137-s maailma riigis.

Cinturato tänapäeval

Cinturato P1Suverehvide sari Cinturato on suurepärane uusimate tehnoloogiate, juhitavuse parameetrite ja keskkonnasäästlikkuse saavutuste kooslus. Rehve toodetakse erinevates mõõtudes kiiruseindeksitega T – Y, mis võimaldab kasutada neid praktiliselt kõikide autode puhul – alates väikestest linnaautodest limusiinideni välja.

Green Performance Cinturato rehvisarja valmistamisel kasutatakse ökoloogiliselt puhastest materjalidest loodud kummisegu. Tänu karkassi innovaatilisele struktuurile väheneb keskkonnamõju, seejuures ohutus ja juhtimise mugavus jäävad muutumatuks nii kuival kui märjal teekattel. EC 2012 Direktiivile vastav madal müratase teeb sõidu mugavamaks: rehvid Green Performance Cinturato on keskmiselt 1 dB võrra vaiksemad võrreldes eelmiste põlvkondade rehvidega.

Green Performance tehnoloogia võimaldab vähendada ka veeretakistust peaaegu 20% võrra, mis aitab kütust kokku hoida 4%, samuti väheneb CO2 heide.


Pirelli Suverehvid

Pirelli P1
Pirelli Cinturato P1 on esmane valik linnades – kaasaegne radiaalrehv, mis on ettenähtud kasutamiseks suveperioodil ja paigaldamiseks väiksematele ning hästi manööverdatavatele linnasõidukitele. Rehvi väljatöötamisel kasutati uusimaid materjale, rehvi erilist struktuuri ja turvisemustri eridisaini. Rehv tagab kütuse kokkuhoiu, keskkonnasäästlikkuse, mugavuse ja ohutuse mis tahes kattega teedel.

rohkem >

Pirelli P7
Pirelli Cinturato P7 – need on suurepärased, keskkonnasõbralikud rehvid, mis on mõeldud keskklassi sõidukitele ja võimsatele superautodele.Pirelli P7Pirelli Cinturato P7 loomisel töötati välja spetsiaalsed polümeerid, mis võimaldavad lisaks veeretakistuse vähendamisele lühendada ka pidurdusteekonda.

rohkem >

Pirelli P Zero
P ZERO rehvid on mõeldud võimsate sedaanide ja keskklassi sõiduautode, prestiižsete luksusklassi limusiinide ning kompaktsete sportautode ja uue põlvkonna võimsate maastikuautode jaoks.

rohkem >

Pirelli P Nero
Pirelli PZero Nero – need on rehvid, mis sobivad ideaalselt teie auto tuunimiseks ja välimuse parandamiseks. Rehvide omadused vastavad nii välisilmelt kui tehnilistelt näitajatelt kõige kõrgematele nõudmistele ning lisavad autole esteetilist rafineeritust ja omapära.

rohkem >

Pirelli P Nero GT
Rehvid P ZERO NERO GT – see on tuuningu ja kiire sõidu harrastajate seas populaarsete PZero Nero evolutsioon. Need kõrgtehnoloogilised sportrehvid vastavad kõige kõrgematele dünaamika nõuetele ja on atraktiivse disainiga.

rohkem >

Pirelli P Rosso
Rehvid Pirelli P Zero Rosso on ette nähtud kasutamiseks keskmise ja suure mahuga mootoritega autodel ning kaasaegsetel sportautodel, mis on varustatud elektroonilise stabiliseerimise ja kontrolli süsteemiga, samuti esindusklassi sedaanidel. Rehvid P ZERO ROSSO™ tagavad auto suurepärase juhitavuse ja kindlad reaktsioonid isegi märja teekatte korral.

rohkem >

Pirelli P Zero Silver
Pärast pikaajalist edukat rehvide disainimist Vormel 1 võidusõiduautode jaoks otsustas ettevõte Pirelli teha kättesaadavaks eesrindlikud ja innovaatilised tehnoloogilised lahendused, mida siiani on pakutud ainult parimatele võidusõitjatele maailmas ning nende abil konstrueerida kvaliteetseimad ja efektiivseimad rehvid kõige nõudlikumate juhtide ja võimsamate autode jaoks.

rohkem >