Pirelli komplekteeris uue Jaguar XE sedaani

Kui Jaguar valis oma sportlikule sedaanile rehve, oli firma põhinõudeks kindel teelpüsimine suurtel kiirustel ja täpne kuuletumine roolile märjal teel, seepärast kontrolliti Pirelli PZero rehve kaheksa kuud kestnud ettevalmistuste käigus hoolikalt Inglismaa, Hispaania ja Saksamaa ringradadel.

XE jaoks homologiseeriti rehvid mõõtudega 235/35 R20 ja 265/30 R20 (vastavalt esi- ja tagasillale), mis tähendab, et kui 20-tolliste velgedega mudelile on vaja alla panna suverehvid, on Pirelli ainus sobiv variant.

Pirelli koostöö selle tuntud briti kaubamärgiga ulatub juba aastate taha ning Pirelli rehve on paigaldatud nii F-Type’ile kui ka kontseptautole С-X75, mida võib peagi näha uues Bondi-filmis.

 

 „Oleme Jaguariga koostööd teinud juba mitu aastat ja töötame välja rehve nende üksikutele luksusmudelitele, – rääkis Pirelli Briti osakonna tegevdirektor Dominic Sandivasci. – Meil on väga hea meel, et firma valis oma uuele XE-le just meie rehvid PZero, ja tunneme uhkust, et suutsime sedavõrd kiiresti välja töötada selle auto omapäraga sobivad rehvid.”

Jaguar XE-d esitleti Pariisi autosalongis 2014. aastal ning sellest ajast alates on see mudel pälvinud palju kiidusõnu mitte ainuüksi seoses oma disainiga, vaid ka asjaoluga, et on jääkmaksumuse säilitamise alal jõudnud oma klassis liidrite hulka.

Colesa.ru