Pirelli tähistas Frankfurti autosalongis kahetuhandendat homologeeringut

Pirelli kasutas Frankfurti autosalongi, et tähistada omapärast juubelit – firma Premium-rehvid valiti juba 2000. korda mitmesuguste sõidukimarkide tehasekomplektidesse.
Üksnes 2015. aasta esimesel poolaastal homologeerisid autotootjad firma rehve kahesajal korral. Luksussektoris, kus see Itaalia bränd on turuliidriks, sõlmiti leping rehvide valmistamiseks uuele maasturile Bentley Bentayga, Premium-segmendis aga said Pirelli rehvid heakskiidu kasutamiseks näiteks Mercedes GLC-l, BMW X1 ja 7. seerial, samuti maasturil Jaguar F-Pace.

Eraldi tahaks Pirelli rääkida rehvidest, mis said heakskiidu kasutamiseks uuel Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verdel, sest selle uue, samuti Frankfurdis debüüdi teinud mudeli väljatöötamisel tegid firmad tihedat koostööd.
Nende rehvide ettevalmistamine võttis kokku aega kümme kuud, mis möödusid Pirelli polügoonil Vizzolas ja Fiatile kuuluval Balocco trekil. Alfa Romeole kohandatud rehvid võib ära tunda küljele kantud markeeringu AR järgi. Uuele mudelile on Pirelli insenerid valmistanud rehvid mõõtudega 245/35ZR19 ja 285/30ZR19, mis sobivad sõiduki sportliku iseloomuga. Asümmeetriline turvisemuster võimaldas Pirellil optimeerida juhitavust nii väikestel kui ka suurtel kiirustel. Seejärel keskenduti tagatelje rehvidele, et tagada suur veojõud igasugustes tingimustes – nii märjal kui ka kuival tee.

Frankfurdis esitleti ka Audi uusi mudeleid A4 ja A4 Avant, mis komplekteeritakse hooajast sõltuvalt erinevat tüüpi spetsiaalselt ettevalmistatud Pirelli rehvidega. Suvekuude tarbeks valiti välja Pirelli Cinturato P7 ja universaalsemad Pirelli Cinturato P7 All Season, talveperioodiks aga Pirelli Sottozero Serie III. Audi homologeeritud rehvid saavad markeeringu AO, mis on lühend sõnapaarist Audi Original.

NAZ_83e52f41616944d29bd9f509265c2804