Avtorevju: 205/55 R16 mõõduliste suverehvide test (2014)

Ajakirja ''Avtorevju'' eksperdid testisid 16 205/55 R16 mõõdus suverehvide mudeleid.

Järjekordseks rehvide võrdlemiseks valiti 16 populaarse 205/55 R16 mõõdus suverehvide komplektid. Nende testide jaoks valiti nii suhteliselt kalli ''esimese liini“, kui ka hinna suhtes soodsamad „teise liini“ rehvid. Testimise eesmärgiks oli selgitada välja iga rühma parim mudel ning võrrelda rehvide omadusi samadel tingimustel.

Testitud rehvide nimekiri:

„Esimese liini“ rehvid: Bridgestone Turanza T001, Continental ContiPremiumContact 5, Cooper Zeon CS6, Goodyear EfficientGrip Performance, Hankook Ventus Prime2 K115, Michelin Primacy 3, Nokian Hakka Blue, Pirelli Cinturato P7, Toyo Proxes CF2, Yokohama C.Drive2 AC02

„Teise liini“ rehvid: Cordiant Sport 3, Formula Energy, Matador MP 44 Elite 3, Nokian Nordman SX, Sava Intensa, Viatti Strada Asimmetrico (V-130).

Võite tutvuda top 5 rehvide testide tulemustega.

1. Continental Premium Contact 5
 

Võit kõikides märja asfaldiga testides. Päris hästi sobivad vihmaste tingimustega, kuid tugevas vihmas „ujuvad“ porilaukudes kiiremini kui Pirelli või Formula.

Sobivad suurepäraselt normaalsetel kasutamise tingimustel. „Ringraja jaoks“ parem valida mõni muu mudel.


+ Haarduvuse omadused märjal asfaldil

+ Juhitavus märjal asfaldil

+ Mugavus


– Ebapiisav kulumikindlus aktiivse sõidustiili puhul

2. Pirelli Cinturato P7
 

Haarduvuse omadustel annab järele ainult Continental rehvidele, kuid on parimad vastupidavuses vesiliu tekke vastu. Märja juhitavusega ringrajal ei ole Pirelli rehvide sportlik iseloom alati õigel ajal ja kohal – liiga järsk üleminek libisemisesse, mõnikord täheldatakse ka liigset kõrvalekaldumist.

Pöördeid teostab kuival asfaldil aga laitmatult. Ja vaikselt. Väikesed õmblused ja kokkupuuted tasandatakse hästi. On tunda kõrget ''karkassi kõvadust''.

Sobib hästi aktiivsetele autojuhtidele.


+ Haarduvuse omadused märjal asfaldil

+ Juhitavus kuival asfaldil

+ Akustiline mugavus


– Auto kõrvalekalduvus märjal asfaldil

– Ebapiisav käigu sujuvus

3. Hankook Ventus Prime2 K115
 

Sel aastal on Hankook’i rehvid tunnistatud sobivaks S klassi Mercedes originaalvarustuseks! Ja progress on silmnähtav. Hankook Ventus Prime2 rehvid tagavad suurepärase haarduvuse märjal asfaldil ja on veenvalt vastupidavad vesiliu tekke vastu. Märjal ringrajal on auto käitumine natuke karm ja veidi meenutab Pirelli rehve, kuid mõlemad nende rehvide mudelid sobivad kiireks sõitmiseks.

Kuival asfaltkattel sõitmine on kiire ja meeldiv. Reaktsioonid rooli pööretele on selged ja täpsed isegi 150 km/h suure kiiruse juures. Mugavuse näitajatest said Hankook’i ja Pirelli rehvid sama hinnangu.


+ Haarduvuse omadused märjal asfaldil

+ Juhitavus kuival asfaldil

+ Akustiline mugavus


– Ebapiisav juhitavuse ohutus märjal asfaldil

– Ebapiisav käigu sujuvus

3. Toyo Proxes CF2
 Euroopa liider sõites märjal asfaldil, auto käitub suurepäraselt juhitavuse ringrajal.

 

Kuival asfaldil pidurdavad Tokyo rehvid väga veenvalt, kuid juhitavuse ringrajal on täheldatav veidi hilinenud reaktsioon rooli pööretele, pealegi teostades pööret suurel kiirusel on juba vajalikud täiendavad rooli pöörded, mõnikord, aga isegi külglibisemise korrektsioon. Üldiselt need rehvid veerevad vaikselt ja sujuvalt.


+ Haarduvuse omadused ja juhitavus märjal asfaldil

+ Mugavus

+ Hind


– Ebapiisav juhitavuse ohutus kuival asfaldil

5. Goodyear EfficientGrip Performance
 

Goodyear rehvid nagu juba harilikult näitavad ennast hästi märjal asfaldil ja Efficient Grip Performance mudel pole samuti erand. Auto reaktsioon rooli pööretele on õrn ja täpne. Ainult pidurdades esineb ebakindlust, sest rattad lukustuvad kiiresti. Pidurdades kiirusel 80 km/h, peatub Octavia pea viis meetrit kaugemal, kui sõites Continental rehvidega!

Tegemist on vaiksete, pehmete rehvidega, mida me saaksime pakkuda rahuliku ja mugava sõidustiili austajale.


+ Juhitavus märjal asfaldil

+ Mugavus

+ Madal veeretakistus


– Mitte väga suurepärased pidurdamise omadused märjal asfaldil

– Juhitavus kuival asfaldil

АВТОРЕВЮ