Et rehv kaua vastu peaks, kontrolli kallet ja kokkujooksu!

211.750.450

Teed kõik võimaliku oma autorehvide kasutusaja pikendamiseks? Tegelikult pole see sugugi keeruline. Piisab sellest, kui kontrollid aeg-ajalt oma autorataste kallet ja kokkujooksu – see pikendab oluliselt rehvi kasutusaega. Ka vähendab see auto kasutuskulusid, ja mis kõige olulisem – autosõit muutub palju ohutumaks.


Millal ja kui sageli tuleks kallet ja kokkujooksu reguleerida?

Kontrollida ja reguleerida on soovitatav iga rehvivahetuse käigus, aastaringsete rehvidega sõites aga vähemalt üks kord aastas. Kallet ja kokkujooksu tuleks kindlasti reguleerida ka siis, kui märkad, et ükskõik milline rehvi väliskülg on tugevamini kulunud. Sel juhul on rehvid juba lootusetult rikutud. Kui auto kaldub sirgel teel sõites paremale või vasakule, võib põhjus olla kaldes ja kokkujooksus.

savirze_pkp

Teed ja maastikusõit – kalde-ja kokkujooksuprobleemide põhjus

Kui sul, nagu paljudel teistel autoomanikel, tuleb sageli vastu oma tahtmist sõita mööda ebatasaseid teid, sest paremaid pole kuskilt võtta, on sinu auto kalle-kokkujooks kindlasti kõvasti kannatanud. Kalde- ja kokkujooksuprobleemide põhjuseks on kivised ja ebatasased teed, munakivisillutis, augud, „lamavatest politseinikest“ suurel kiirusel ülesõitmine ja muud mehaanilised löögid auto vedrustuse pihta. Löökide tagajärjel saavad detailid kahjustada, isegi kümnendiku millimeetrine suurune nihe võib aga mõjutada kalde-kokkujooksu täpsust.

 

Sinu kasu kalde ja kokkujooksu reguleerimisest

Rehvide pikem kasutusaeg. Rehvid ei saa pöördumatuid kahjustusi  (üks rehvi väliskülg kulub kiiremini), mis tähendab, et soetatud rehvikomplekt peab kaua vastu.

Ohutus teel. Reguleerimata kalle-kokkujooks vähendab sõiduturvalisust, sest seoses vähendatud haardumisega pikeneb auto pidurdusmaa, mis on eriti ohtlik märja ilmaga.

Väiksem kütusekulu. Reguleerimata kalle-kokkujooks võib suurendada kütusekulu seoses suurenenud veeretakistusega.
 

 

Kui palju maksab kalde-kokkujooksu reguleerimine

Kalde-kokkujooksu kvaliteetne reguleerimine maksab alates 25 EUR.

Kontakt