Kuus põhjust, miks ei tasu suvel talverehvidega sõita

ziemas_riepas_vasara_EE

Kas Sa kuulud nende autojuhtide hulka, kes valivad kokkuhoiu, kui tuleb langetada valik turvalisuse ja kokkuhoiu vahel suverehvide arvel? „See ei ole hea mõte,“ ütlevad asjatundjad. Ebaoluline, petlik ja lühiajaline kokkuhoid ei ole seda riski väärt! Kohe selgitame, mispärast.

 

1. Reaktsioonikiirus alaneb

Sa kindlasti tead, et talverehvid on suverehvidest palju pehmemad, sest nad peavad tagama parema haardumise jäätunud teega. Talverehvide kasutamine suvel mõjutab oluliselt sõiduki juhitavust ja manöövrite täpsust, seda eriti suurtel kiirustel. Täpsus väheneb keskmiselt 15%. Mida suurem on kiirus ja mida vanemad on rehvid, seda suuremat ebamugavust sa koged, seades seejuures ohtu ka enda ja oma lähedaste turvalisuse.

 

2. Pikem pidurdusmaa

Mida kuumem on ilm, seda ohtlikum on talverehvidega sõitev auto. Miks nii? Asi on selles, et asfalt kuumeneb päikese käes tugevasti ning see nõrgendab talverehvide haardumist veelgi. Seepärast pidurdusmaa pikenebki. See võib olla küll šokeeriv, ent pidurdamisel kiiruselt 100 km/h võib pidurdusmaa pikeneda kuni kuus meetrit – ja selle põhjuseks on talverehvid! Kuus meetrit suvel, mil teedel on palju jalgrattureid, jalakäijaid ja lapsi – seda on väga palju.

 

3. Mida? Mida?… Jaa! Kõrgem müratase

Talve- ja suverehvide turvisemustrid on teineteisest oluliselt erinevad. Et tagada hea haardumine jäätunud pinnaga, on talverehvide turviseplokid palju keerulisema kujuga. Suvisel kuumal asfaldil sõites tekib seetõttu müra, mis võib osutuda väga ebameeldivaks ja segavaks, eriti kui sõita naastrehvidega. Nende müra annab Sinu tulekust juba kaugelt teada.

 

4. Kütusekokkuhoid või raiskamine?

Tahad kokku hoida? Vaheta talverehvid suviste vastu, ja sinu auto kütusetarbimine ja CO2 heitmed vähenevad isegi siis, kui sa juhtimisstiili ei muuda. Võid sõita kaugemale ja säästlikumalt, hoolitsedes seejuures rohkem ümbritseva keskkonna eest. Ja võib-olla saad isegi rohkem kokku hoida, kui vahetad oma sõidustiili ökonoomsema ja keskkonnasõbralikuma vastu?

 

5. Rehvi kiirem kulumine

Peame ennast kordama: otsus mitte vahetada talverehve suviste vastu ei ole kokkuhoid, vaid raiskamine, sest temperatuuril üle +7 C muutub talverehvide pehme koostis kustutuskummi sarnaseks, mis kulub kosmilise kiirusega.

 

6. Ütle talverehvidele „ei“, kui tahad öelda „jah“ dünaamilisele sõidustiilile

Kui ka Sinule meeldib dünaamiline sõit künklikul maastikul ning kiired kurvid paremale ja vasakule, siis talverehvid on viimane asi, mida Sul suvel vaja on. Nende nõrgenenud haardumine, ebastabiilsus ja teised spetsiifilised omadused rikuvad kogu Sinu sõidunaudingu! Samuti seavad nad ohtu sõiduohutuse.

 

Kui tahad sõita mugavalt, turvaliselt ja ökonoomselt, ütle „jah“ hooajalistele rehvidele!