Yokohama


Üks suurimatest rehvitootjatest jaapani ettevõte Yokohama oli asutatud 1917-ndal aastal. Tänapevaks on Yokohamal 10 suurt tehast Jaapani territooriumil ning samuti suured tootmiskompleksid USA, Soome, Vietnami, Hiina ning Venemaa territooriumil. Ettevõtte toodang on esitatud 53-s maailmariigis ning on väga populaarne autosõitjate seas. Yokohama rehvid- tõeline jaapani kvaliteet, jaapani lähenemine tootmisprotsessile teeb Yokohama rehvidest kõrgelt konkureerivaid, usaldusväärseid ning tehnoloogilisi.
Yokohama tehased Jaapani, USDa, Tai, Soome ning Hiina territooriumil
Uuringud ning väljatöötamised

Ettevõte Yokohama teostab regulaarselt uuringuid ning uuendusi rehvide tootmisprotsessis. Ettevõtte teadusuuringuline tegevus koosneb töökompleksi uute toorainete liikide uurimises ning originaalsete materjalide väljatöötamises, selle katsetamises ning omaduste hindamises.

Ettevõtte töötab pidevalt innovaatiliste tehnoloogiate väljatöötamise kallal RADIC uuringukeskuses ning samuti teostab toodangu katsetamise oma polügoonidel D-PARC, T-Mary jas TTCA, mis võimaldavad tekitada igat tüüpi teekatet.

RADIC (Research And Development Integrated Center)

Ettevõtte Yokohama Tire Corp üheks peamiseks alamharuks on uuringute ja väljatöötamiste keskus RADIC. See kõrgtehnoloogiline teadusuuringu üksus asub Yokohama tehases, Hiratsuka linnas. Keskus on varustatud kõige kaasaegsema aparatuuriga, mis lubab ettevõtte spetsialistidele uurida uue tooraine omadusi, viia läbi teadusuuringuid ning töötada välja innovaatilisi rehvide tehnoloogiaid.

D-PARC

D-PARC (Daigo Proving-Ground and Research Center) polügooni ovaalne rada omab profileeritud kurviga, kus raja kallak on 41 kraadi ning samuti on Jaapani suurima katsetusringrajaga ning võimalusega modelleerida kuni 20 erinevat liiki teekatteid.

T-MARY

polügoon on ettenähtud spetsiaalselt talverehvide katsetamiseks. Testid, mis teostatakse antuid polügoonil, võimaldavad ettevõtte spetsialistidel parandada toodetavate rehvide omadusi paljudes parameetrites, sealhulgas juhitavust erinevates liiklusrežiimides, pidurdusomadused. Stabiilsus, müratase jne.

TTCA

Yokohama suur polügoon Tais, kus viiakse läbi kõikvõimalikud sõiduautode, väikeste veoautode ning busside testid. Polügoonil on kiirendusrada, mille pikkus on 4,1 km võimalusega modelleerida erinevaid teekatteid.

Yokohama rehvid. Tõeline jaapani kvaliteet

Autoomanikud on juba ammu väärikalt hinnanud Yokohama rehvide kõrget jaapani kvaliteeti, seepärast nõudlus antud toodangu järgi aina kasvab ning seda võib näha erineva klassi autodel mistahes riigis.

Yokohama tootevalik on väga lai, ta sisaldab endas rehve sõiduautode, maasturite, veoautode ning busside jaoks ning samuti on tootevalikus ka konveierilinte, aviatsiooni- ja laevaehituses kasutatavaid koostisosi ning palju muud

Rehvide valmistamisel kasutatakse väljatöötatud komponente, mis annavad kogu tootevalikule, isegi ökonoomklassi rehvidele mainekate spordirehvide omaduse.

Samuti omab antud spetsiaalne täiustatud kummisegu ka muid erilisi tehnilisi omadusi, sealhulgas on ta kulumiskindel ning parandab haakuvust nii kuival, kui ka märjal pinnal.

Enne seda, kui Yokohama uued rehvimudelid sattuvad müüki, testitakse neid hoolikalt spetsiaalselt ettevalmistatud testimispolügoonidel Jaapanis, Soomes ning Saksamaal.

Auhinnad

Uusimad seadmed, kaasaaegsed tehnoloogiad ning kõrgelt kvalifitseeritud töötajad – kõik see on osa süsteemist, mis on suunatud Yokohama toodangu kõrge kvaliteedi tagamiseks . Praeguseks on ettevõttel Yokohama kvaliteedi juhtimise vastavuse sertifikaat ISO 900 ning samuti sertifikaat ISO 14001, mis tunnistab ettevõtte kõikide Jaapanis asuvate tehase vastavuse ökoloogilise juhtimise rahvusvahelistele standarditele

 • Standardite järgimise sertifikaat tööohutuse ja töötervishoiu juhtimise valdkonnas
 • Sertifikaat ökoloogilise juhtimise vastavuse kohta rahvusvahelistele nõuetele
 • «Good Design» toodangu stiilse välimuse eest. Antud auhinna said järgmised Yokohama rehvi mudelid: BluEarth AE-01, ADVAN dB, Eco Tire DNA.
 • Auhind ÖkoGlobe ökoloogia valdkonnas BluEarth rehvide eest nominatsioonis «Uued materjalid autotööstuses».
 • Spetsiaalne preemia Trophee Innovations Pneu Expo 2012 nominatsioonis «Keskonnakaitse tegevus». Selle auhinnaga oli märgitud jaapani ettevõtte tegevus keskkonnakaitse valdkonnas, ökoloogiliselt ohutute toodete tootmise ning ökorehvide sarja Yokohama BluEarth-1 välja töötamise.
 • Auhind «Green Team» panuse eest ökoloogilise olukorra parandamise eest Kalifornias ning Orange piirkonnas ning samuti kahjulikke ainete atmosfääri heitmise vähendamise eest.

Ajalugu

1917 asutati autorehve tootev ettevõte Yokohama Rubber Company.
1937 rehvid ning tööstusotstarbega kaubad hakati tootma «Yokohama» kaubamärgi all.
1983 ettevõttest Yokohama saab rehvide ametlik tarnija F3 klassi Gran-Prix Makao (Hiina) jaoks.
1986 lõpetati mitmeprofiilse D – PARC rehvide katsetamiseks mõeldud polügooni ehitus.
1989 avati spetsialiseeritud katsepolügoon T-MARY, mis on mõeldud testimiseks talvetingimustes.
2003 ettevõte Yokohama Rubber (Thailand) Co. Ltd. sertifitseeriti ISO 14001 standardi järgi. Samuti 4 tehast Jaapanist koondasid jääkide utiliseerimise nullini.
2005 ettevõte Yokohama hakkab World Touring Car Championship (WTCC) eksklusiivseks partneriks ning tarnijaks.
2006 Yokohama hakkab rehvide ametlikuks tarnijaks L.A. Auto Show jaoks.
2008 ADVAN on ametlikud rehvid filmis «Speed Racer». Yokohama rehvid valitakse sõiduauto Mitsubishi Evo esimese komplektatsiooni jaoks.
2009 Yokohama rehvid valiti sõiduautode Toyota Prius ja Toyota 4Runner esialgse komplektatsiooni jaoks.
2010 Yokohama allkirjastas kaheaastase lepingu «Rahvusvahelise autospordi föderatsiooni» sponsorluse laiendamise kohta. Yokohama viib läbi puude istutamise kampaania. Tänapäevaks on üle maailma istutatud üle 20000 puu Yokohama esinduste ümbruses.
2011 Yokohama sai auhinna nominatsioonis «Aasta ökoloogiline saavutus » rehvitehnoloogiate näitusel Saksamaal.

Yokohama ja автоспорт

Yokohama rehvikontsern väärtustab väga autospordi arengut, võttes osa mitmesugustest võistlustest ning üritustest sponsorina. Ettevõtte Yokohama motoks on: „Sport kui elustiil”. Paljudel võistlustel varustatakse ralliautod just Yokohama rehvidega, mis võimaldab neil näidata kõrgeid tulemusi ning saavutada rida võite.

Yokohama on ringraja ralli maailma meistrivõistluste autorehvide eksklusiivne partner veokastiga autode klassis FIA WTCC. Samuti võtab ettevõte aktiivset osa rallidel ning rallisarjas Le Mans.

Samuti teostab ettevõte Yokohama Tire rehvide tarnet IMSA GT3 Cup Challenge jaoks, mis on loodud spetsiaalselt Porsche 911 GT3 Cup sõiduautode võidusõidu jaoks. 2012-ndal aastal hakkas ettevõte Yokohama Iirimaa kaubakastidega autode meistrivõistluste (ITCC) peasponsoriks.

Alkates 2010-ndast aastast võtab Yokohama meeskond osa rallist Pikes Peak International Hill Climb isiklikul elektrimobiilil. Yokohama meeskonna osavõtt on ettevõtte strateegia osa, kuna Yokohama elektromobiil on varustatud ökoloogiliste rehvidega Yokohama BluEarth-A, mille koostises on apelsiniõli.

Spordivõistlused Yokohama osalusega

Pebble Beach Concours d’Elegance

Alates 2005-ndast aastast on ettevõte Yokohama festivali Pebble Beach Concours d’Elegance «ametlikuks rehviks», kus on esitatud kõige ilusamad, kallimad ning ajalooliselt väärtuslikud rehvid.

Keskkonnast

Ettevõte Yokohama teostab oma ökoloogilist strateegiat järgmistel suundadel:

 • süsihappegaasi heidete koondamine;
 • ressursside efektiivne rakendamine;
 • tööstusjäätmete vähendamine;
 • efektiivne utiliseerimine ning toksiliste ainete kõrvaldamine.

Rehvide ökoloogilised komponendid

Oma ökoloogilise strateegia raames teostab ettevõte Yokohama ökoloogilisi rehve Yokohama AVID Ascend, mille üheks komponendiks on apelsiniõli. Ettevõte insenerid püüavad rehvide tootmises vähendada nafta komponentide kasutamist, asendades selle ökoloogilise produkti - apelsiniõli vastu./p>

Peale selle, ettevõte Yokohama töötas välja ökoloogilised rehvid BluEarth-1, mis võimaldavad maksimaalselt vähendada keskkonnale tekitatavat kahju. Yokohama BluEarth-1 rehvide väljatöötamisel olid rakendatud uusimad tehnoloogiad, sellised nagu kummi uus nanokoostis, apelsiniõli, aerodünaamiline disain ja kaalu vähendamine. Rehvid Yokohama BluEarth-1said auhinna nominatsioonis "tegevus looduskaitse valdkonnas", mis tõendab ettevõtte Yokohama panust keskkonnakaitsesse.

Jäätmevaba tööstus

Ettevõte Yokohama taastöötleb peaaegu täielikult oma jäätmeid. Selle kõige paremaks näiteks on Yokohama Tai tehas, mis toodab veoautode ja busside rehve. Ettevõte saavutas staatuse «Zero Emissions», mis tähendab, et tehase tegevuse tulemusena tekkinud jäätmetest jääb töötlemata vaid 1 protsent.

Puude istutamise projekt

2007-ndal aastal alustas ettevõte Yokohama öko-projekti “Forever Forest”, vastavalt millele 2017-ndaks aastaks ettevõtte töötajate ja vabatahtlike poolt saab istutatud 500 000 puud üle maailma.

Antud projekt on osa Yokohama tegevusest, mis on suunatud süsihappegaasi väljaheite vähendamisele : täiskasvanud puu on aasta jooksul võimeline neelama üle 21 kilogrammi süsihappegaasi, mida loetakse globaalse soojenemise üheks peamiseks faktoriks.

Kokku on praeguseks hetkeks Yokohama töötajad ja vabatahtlikud istutanud üle 200 000 puu Jaapanis, Filipiinidel, Hiinas, Vietnamis ning USA-s.

Yokohama ja спорт

Ettevõte Yokohama toetab aktiivselt erinevaid spordialasid, selliseid nagu jalgpall, korvpall ja pesapall. Erinevatel aastal sponsoreeris Yokohama paljusid meeskondi ning käesoleval hetkel toetab järgmisis meeskondi:

 • Pesapalli pealiiga meeskonnad:
  • Philadelphia Phillies
  • Los Angeles Angels
  • Yokohama BayStars
  • New York Yankees
 • Usa jalgpalli rahvusliiga meeskonnad :
  • Dallas Cowboys
  • Baltimore Ravens
  • New England Patriots
  • Chikago Bears
 • NBA meeskonnad:
  • Boston Celtics
  • Houston Rockets

Yokohama Hollywoodis

2008-ndal aastal tuli kinoekraanidele film «Speed Racer», kus peategelase auto «Mach 5» oli varustatud Yokohama rehvidega. Yokohama oli välja valitud «Speed Racer», loojate poolt tänu ettevõtte ülemaailmsele mainele ning samuti tänu rehvi protektori agressiivsele mustrile. Filmi stsenaristideks ja režissöörideks on vennad Larry ja Andy Wachowsky, kes on maailmakuulsad tänu «The matrix» triloogiale.

Yokohama rehvide mõõdud ja hinnad

<< tagasi
http://www.pkp.ee