Talverehvid


Зимние шины
Rehvid

REHVI OTSING

openMõõtude järgi
closedSõiduki järgi
Laius:
Kõrgus:
Läbimõõt:
suverehvid
talverehvid
aastaringsed 
Tootja:
Tootja:
Mudel:
Aasta:
Mootor:
Otsing

Talveks vali välja talverehvid!

Tänu kummisegu spetsiaalsele koostisele näitavad talverehvid madalatel temperatuuridel üles häid efektiivsusnäitajaid. Eesti kliima tingimustes on talverehvid asendamatud, sest ekstreemses olukorras mängib iga nüanss otsustavat osa!

Talverehvide mustrisse on lisatud spetsiaalsed elemendid, lamellid. Kummisegu pehmema koostise ja väiksemate lamellidega rehvid (Skandinaavia tüüpi rehvid) tagavad väga hea haardumise ja juhitavuse lumel ja jääl. Kummisegu jäigema koostise ja suuremate lamellidega rehvid (Euroopa tüüpi rehvid) tagavad omakorda suurema efektiivsuse märjal asfaldil, kütuse kokkuhoiu ja väiksema mürataseme.

Talverehvid jagunevad kolme liiki rehvideks:

Шипованные шины Naastrehvid
Шины европейского типа Euroopa tüüpi rehvid
Шины скандинавского типа Skandinaavia tüüpi rehvid
Vajuta rehvi pildile, et saada rohkem infot antud rehvimudelist.
Naastrehvid – sobivad ideaalselt kasutamiseks jäistel või kõvaks sõidetud lumega teedel. Kuival teekattel või märjal klompkivisillutisel kasutamiseks on aga eelistatavamad naastudeta talverehvid. Tuleks pidada meeles, et mõnes Euroopa riigis on naastrehvide kasutamine keelatud.
Euroopa tüüpi rehvid - on loodud liikumiseks linnatingimustes – nii lumel kui kuival ja märjal teel. Seda tüüpi rehvidele on omased ümardatud õlaplokid, mis parandavad talvisel ajal haardumist kurvides ja tagavad liikumisel maksimaalse mugavustaseme.
Skandinaavia tüüpi rehvid - on loodud kasutamiseks libedatel, lumiste lõikudega teekatetel. Suur hulk teravate äärtega ristkülikukujulisi elemente ja arvukad laiad kanalid teevad need rehvid asendamatuteks liikumisel jääl või kõvaks sõidetud lumel.

Millal rehve vahetada?

Seaduse järgi peavad kõik avalikel teedel liikuvad autod olema varustatud talverehvidega 1. detsembrist 1. märtsini, kohustuslikus korras, protektori minimaalse sügavusega vähemalt 4 mm.

Rehvitootjad soovitavad paigaldada talverehvid siis, kui keskmine päevane temperatuur langeb +7 °C-ni, sest et selle temperatuuri juures kaotavad suverehvid oma omadused ja nende kasutamine muutub ohtlikuks.

Statistika andemetel vahetab suur osa Eesti autojuhte rehvid välja oktoobris ja novembris, ootamata ära esimest lund. PKP spetsialistid soovitavad vahetada rehvid välja aegsasti, enne talve algust.

http://www.pkp.ee